kamienie

Skupiliśmy się na tym żebyś błyszczała! Nie znajdziesz u nas ani jednego produktu, który nie byłby wysadzany pięknie mieniącymi się kamieniami Cubic Zirconia. Wykorzystujemy specjalnie wyselekcjonowane, najwyższej jakości cyrkonie sprowadzane dla nas z Tajlandii, kraju który słynie z kunsztu obróbki kamieni- dlatego nasze cyrkonie mają tak niespotykane kolory, wyjątkowe szlify oraz połyskują i odbijają światło lepiej niż diamenty!

Co to jest cyrkonia?

Cyrkonia sześcienna (Cubic Zirconia CZ) to najlepsza alternatywa diamentu o wielu tych samych właściwościach. CZ naśladuje diament, jednak sama w sobie jest piękna, wytwarza więcej błysków koloru i blasku (zwanego ogniem) niż diament.

CZ jest w rzeczywistości cięższa od diamentu o tej samej wielkości, a ze względu na niesamowite podobieństwa wizualne jest często fałszywie przedstawiany jako czysty diament.

METALE SZLACHETNE

W Le Éclat do produkcji biżuterii używamy wyłącznie wysokiej jakości srebra próby 925 – platynowanego, rodowanego lub złoconego 18k lub 14k złotem. Grubość złocenia w Naszej biżuterii to 1-1,5 mikrona. Żywotność  złocenia jest zależna od użytkowania (należy przyjąć przelicznik 1 mikron – 1 rok).

W naszych wyrobach nigdy nie znajdziesz niklu, który jest tanim metalem niskiej jakości, o którym wiadomo, że powoduje podrażnienia i infekcje. Jeśli masz wrażliwą skórę, biżuteria zawierająca platynę, rod i stal nierdzewną jest szczególnie znana z tego, że jest mniej reaktywna i najprawdopodobniej będzie pasować do Twojego rodzaju skóry.

Nasza biżuteria to głównie kamienie, metal wykorzystywany jest w minimalnym ilościach, jedynie po to aby dobrze utrzymać te wyjątkowe cyrkonie, a przy tym nie zabrać im blasku. Srebro jest dość kowalnym metalem, dlatego czasem nawet nie zbyt mocne uderzenie może sprawić, ze kleszcze utrzymujące kamień ulegną odgięciu, a kamień obluzowaniu. Nie jest to wada produktu, a uraz mechaniczny. 

Wszystkie te produkty zawierają pewną ilość miedzi, czy to w celu nadania kształtu i wzmocnienia kawałków, czy też nadania im wspaniałego odcienia i połysku (jak w przypadku naszej popularnej biżuterii z różowego złota). Ponownie, miedź znajduje się w większości wysokiej klasy biżuterii i jest materiałem całkowicie bezpiecznym. Jeśli okaże się, że śladowe ilości miedzi powodują niewielkie plamy, napisz do nas podzielimy się cennymi wskazówkami jak temu zapobiegać.