PIELĘGNACJA METALI SZLACHETNYCH

W Le Éclat wykorzystujemy jedynie najwyżej jakości metale i używamy wysokiej jakości metody złocenia. Mając to na uwadze pamiętaj, że biżuteria modowa może z czasem ulec normalnemu zużyciu. Aby przedłużyć żywotność biżuterii rób jej okazjonalne przerwy i trzymaj ją z dala od jakiekolwiek wilgoci i kremów. Dbaj o nią, aby móc się nią cieszyć latami.

Aby zachować jakość biżuterii i aby nie straciła swojego blasku postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami :

  • Unikaj kontaktu biżuterii ze słoną wodą, chlorem oraz innymi silnymi związkami chemicznymi
  • Gdy nie używane przechowuj w pudełku Le Éclat
  • Nie śpij w swojej biżuterii
  • Staraj się, by Twoja biżuteria nie miała styczności z kosmetykami (np. perfumy czy kremy) oraz żelami antybakteryjnymi
  • Unikaj nagłych zmian temperatur oraz chroń swoją biżuterię przed uderzeniami i zbyt silnymi pociągnięciami
  • Pamiętaj, by zdejmować biżuterię przed kąpielą i myciem rąk
  • Poleruj suchą ściereczką.

Z biegiem czasu, w wyniku naturalnych czynników związanych z użytkowaniem, na powierzchni biżuterii mogą pojawić się otarcia i zadrapania, możesz też zaobserwować delikatne ścieranie się powłoki złocenia. Jest to naturalny proces, a nie wada produktu.

Nasza biżuteria to głównie kamienie, metal wykorzystywany jest w minimalnym ilościach, jedynie po to aby dobrze utrzymać te wyjątkowe cyrkonie, a przy tym nie zabrać im blasku. Srebro jest dość kowalnym metalem, dlatego czasem nawet nie zbyt mocne uderzenie może sprawić, ze kleszcze utrzymujące kamień ulegną odgięciu, a kamień obluzowaniu. Nie jest to wada produktu, a uraz mechaniczny. Prosimy uważać na to aby nie obijać biżuterii, jak i nie ściskać jej przy noszeniu kilku pierścionków obok siebie.

Wiele osób z niepokojem obserwuje pojawienie się ciemnego nalotu na srebrnej i pozłacanej biżuterii. Często pojawiają się wówczas podejrzenia o niskiej jakości biżuterii czy wręcz podróbce srebra. Klienci pojawiają się też z chęcią reklamacji takich produktów. Nic bardziej mylnego – czernienie srebra absolutnie nie oznacza jego niskiej jakości. Jest to proces naturalny związany z siarczkiem srebra występującym w powietrzu.

DLACZEGO SREBRO CZERNIEJE?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej – proces ciemnienia srebra jest zupełnie naturalny i powszechny. Wynika przede wszystkim z właściwości chemicznych srebra oraz występowania w powietrzu (i nie tylko) siarczku srebra. To właśnie on przyczynia się do powstawania na powierzchni ciemnego nalotu.


EFEKT ZIELONEGO PALCA

Ważne! Ślady miedzi można znaleźć w złocie oraz w najwyższej jakości srebrze    (Nasza biżuteria wykonana jest ze srebra próby 925 co znaczy, że zawiera 92,5% czystego srebra oraz 6,5% innych metali, a głównie miedzi )ponieważ przyczynia się ona do zabarwienia metalu. W skrajnych przypadkach wrażliwej skóry o kwaśnym pH może wystąpić utlenienie  (lekkie zazielenienie). Inna główną przyczyną utlenienia są związki chemiczne występujące w kremach. W rzeczywistości jest to powszechna cecha nawet najlepszej biżuterii.

Jeśli jesteś uczulony lub wrażliwy na metale lub zdarzyło Ci się zaobserwować  u siebie wcześniej zielone przebarwienie, prawdopodobnie wystąpi ta sama reakcja.

Nie bierzemy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek reakcje, które mogą mieć miejsce. Obowiązkiem klienta jest zapewnienie wszelkich środków ostrożności, ponieważ my nie jesteśmy w stanie poznać alergii i wrażliwości poszczególnych osób.